Elektrokolo AUTHOR Enigma 2025-26 stříbrná-zelená
Kód: 01232504-28-17Související produkty
Detailní popis produktu
Velmi populární dámské krosové elektrokolo s výkonným a spolehlivým pohonem Shimano STEPS EP6 (EP6100) a vysokokapacitní baterií Shimano EN8035 s 504 Wh. Vysoce efektivní systém pohonu je zárukou dlouhého dojezdu.
Za optimálním poměrem mezi sportovním a komfortním projevem stojí především nízká hmotnost a citlivý záběr elektromotoru Shimano STEPS. Díky torznímu snímači v klikách dokáže motor jemně dávkovat svoji přípomoc a vy máte pocit jako by jste jeli na běžném kole. Pohodlí zde představuje zejména snížený rám s nízkým nástupem, který je doplněn vzduchovou odpruženou vidlicí RST. Ke skvělému pocitu z jízdy přispívá i velmi měkké gelové sedlo a ergonomické gripy. Díky nízkému těžišti, lehkému a přesnému řazení nového Shimano Cues a citlivým brzdám Tektro se Enigma skvěle ovládá. Model je určen zejména ženám a dívkám, které byly zvyklé jezdit na kole. Není to motorka, která by odvedla všechnu práci za jezdkyni, ale chytrý citlivý stroj, který svoji dopomoc poskytne právě ve chvíli, kdy je jí potřeba. AUTHOR Enigma vám tak umožní zvládnout kopcovitější nebo delší trasu, aniž byste si sáhli na dno fyzických sil. Můžete si tak užívat cyklistiku bez obav z toho, že vám dojdou síly. Zůstanou pouze příjemné pocity a čistá radost z pohybu.
📢 Maximální dojezd elektrokola s podporou ovlivňuje kromě volby systému pohonu (motor + baterie) mnoho dalších okolností. Některé jsou dány a některé můžeme naopak ovlivnit a dojezd s podporou tak výrazně prodloužit.
Mezi dané okolnosti patří:
❌ hmotnost cyklisty
❌ povaha terénu (výškový profil, kvalita cesty)
❌ meteorologické podmínky (protivítr, extrémní teploty)
Okolnosti, které naopak můžeme aktivně ovlivnit jsou:
✅ styl jízdy, její plynulost
✅ intenzita šlapání (ideální frekvence 50–60 rpm)
✅ správné a včasné řazení – před stoupáním přeřadit o 2 až 3 rychlostní stupně „lehčí” převod než při jízdě po rovině, stejně tak při rozjezdu pomůže snížit spotřebu energie při zachování výkonu/podpory
✅ četnost rozjezdů (energetická spotřeba systému je nejvyšší právě při rozjezdu)
✅ technický stav elektrokola – typ plášťů v závislosti na terénu, huštění plášťů, stav ložisek i seřízení brzd…
✅ míra/režim zvolené podpory (ECO, TRAIL, BOOST)
Městské prostředí: testováno cyklistou o hmotnosti 80 kg, při průměrné rychlosti 23 km/h a teplotě 23 °C po zpevněné rovné cestě a silnici. Kadence šlapání 60 rpm.
| MOTOR | SHIMANO Steps E-6100, 250 W |
| BATERIE | SHIMANO E-8035 Li-Ion, 36 V, 14 Ah (504 Wh) |
| DISPLAY | SHIMANO Steps E-7000, LCD |
| DOJEZD | až 216 km |
| RÁM | dural 6061 29" |
| PŘEDNÍ VIDLICE | RST ViV Air TnL, uzamykatelná, zdvih 80 mm |
| HLAVOVÉ SLOŽENÍ | PRESTINE Integrované 1,5" |
| PŘEVODNÍK | SHIMANO Steps E-6100, 38 zubů, 170/175 mm kliky |
| STŘEDOVÉ SLOŽENÍ | SHIMANO Steps |
| MĚNIČ | SHIMANO Cues 6000 |
| ŘAZENÍ | SHIMANO Cues 6000, 10 převodů |
| VÍCEKOLEČKO | SHIMANO CS-LG400-10 kolo, 11-48 zubů |
| ŘETĚZ | KMC eGlide |
| NÁBOJE | AUTHOR Xenon 32 děr |
| BRZDY | TEKTRO HD-M530 kotoučové hydraulické, průměr 180 mm |
| BRZDOVÉ PÁKY | TEKTRO HD-M530 |
| RÁFKY | AUTHOR Xenon 29, 32 děr |
| PAPRSKY | nerez ocel černé, průměr 2.2 mm |
| PLÁŠTĚ | AUTHOR Speed Master 29 × 1.75" |
| PEDÁLY | AUTHOR Non Slip dural |
| ŘIDÍTKA | AUTHOR, průměr 25 mm, délka 680/700 mm |
| GRIPY | AUTHOR Pro Lock |
| PŘEDSTAVEC | AUTHOR dural |
| SEDLOVKA | AUTHOR dural, průměr 27.2mm |
| OBJÍMKA | AUTHOR, průměr 31.8mm |
| SEDLO | AUTHOR Area Gel |
| POČET RYCHLOSTÍ | 10 |
| VÁHA | 21,8 kg |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Elektrokola |
|---|---|
| EAN: | 8590816086579 |
| Typ kola: | KROS + TREK |
| Pohlaví: | dámské |
| Výrobce motoru: | Shimano |
| Kapacita baterie: | 500-504 Wh |
| Modelový rok: | 2025, 2026 |
| Výrobní společnost : | Universe Agency s.r.o. |
|---|---|
| Adresa : | Botičská 419/2, Nové Město (Praha 2), 128 00 Praha |
| E-mail : | info@author.cz |




