Všechno zboží skladem na prodejně. Přijeďte se podívat.

Jednoduchá pravidla pro správnou kombinaci funkčního oblečení

Díky možnostem, které nám nabízí oblečení pro vytrvalostní sporty, se můžeme věnovat cyklistice i v né příliš pěkném počasí.

 

Jak na to?

Stačí se naučit "cibulový princip v oblékání". To znamená naučit se pár jednoduchých pravidel kombinace oblečení z funkčních materiálů. Tento princip využijete kdekoliv nejen při sportovních a outdoorových aktivitách, prostě všude tam, kde se člověk často a střídavě potí a zároveň potřebuje ochránit před chladem a deštěm. Zvlášť na podzim nebo na jaře je tento typ oblékání ideální...

 

Pojďme si nyní tedy oloupat "cibulku":

1. Základní spodní vrstva

Tato transportní vrstva je v přímém kontaktu s kůží a měla by zaručovat co nejvyšší komfort. Tato vrstva pot nejprve absorbuje, poté jej v podobě páry odvádí do další vrstvy oblečení a nebo úplně pryč. Vhodným materiálem jsou lehká syntetická mikrovlákna vyráběná z polyesteru nebo polypropylenu. Nejmodernější specificky tvarovaná syntetická mikrovlákna umožňují kapalnou vlhkost odsávat do další vrstvy ještě rychleji a vy se tak budete cítít v teple a suchu, budete chráněni před nežádoucím ochlazením a naopak i přílišnému přehřátí. Je tedu důležité začínat termo prádlem ( ponožky, spodní prádlo - kalhotky, podprsenky, slipy, nátělníky atd.)


2. Střední izolační vrstva

Ta poskytuje především tepelnou izolaci, odvádí vlhkost, ale i nadměrné teplo dále od těla - případně z první vrstvy oblečení. Trička, roláky, fleesové mikiny atd.

 

3. Svrchní ochranná vrstva

Zajistí nám ochranu před vnějšími vlivy (vítr, déšť, sníh). Oblečení může mít různé stupně nepromokavosti, má dostatečnou prodyšnost kterou zaručuje odvod vlhkosti a některé typy oblečení poskytují ochranu před drobným mechanickým poškozením. Do této skupiny nejčastěji řadíme různé softshellové bundy, kalhoty, pláštěnky atd.

Někdo by si pomyslel, že sportovní móda může být nudná, ale není tomu tak! Naopak dnešní doba a technologie výroby nám umožňují pěkné funkční kombinace, ve kterých se budete cítit příjemně a pěkně. Stačí si jen vybrat podle své fantazie.

×

Splátková kalkulačka ESSOX