Elektrokolo AUTHOR Elevation ASL 27,5 2025-26 černá-zlatá
Kód: 01222502-1-17Související produkty
Detailní popis produktu
Elektropohon u tohoto kola zajišťuje japonské Shimano prostřednictvím sady STEPS EP6, dostatek energie dodává baterie E806 s kapacitou 630 Wh. Vše je integrováno do lehkého duralového rámu. Ten v sobě ukrývá nejen elektrický systém, ale i všechny bowdeny a hadičky hydraulických čtyřpístkových brzd Tektro. Nic tak neruší jeho elegantní čisté linie podpořené barevně sladěnou zamykatelnou vidlici RST se vzduchovým pružením. O změnu převodů se postará nová 11rychlostní sada Shimano Cues. Při navrhování tohoto elektrokola byl kladen důraz na nízkou hmotnost, dobrou ovladatelnost a bezpečné jízdní vlastnosti i v náročnějším terénu. Využili jsme dlouholeté zkušenosti s konstrukcí běžných kol a vytvořili špičkový stroj, který ani náznakem nepřipomíná těžkopádnou motorku s pedály. Jeho optimální sportovní geometrie a pečlivě vybrané komponenty tvoří spolu s výkonným a tichým elektropohonem dokonale fungující celek.
📢 Maximální dojezd elektrokola s podporou ovlivňuje kromě volby systému pohonu (motor + baterie) mnoho dalších okolností. Některé jsou dány a některé můžeme naopak ovlivnit a dojezd s podporou tak výrazně prodloužit.
Mezi dané okolnosti patří:
❌ hmotnost cyklisty
❌ povaha terénu (výškový profil, kvalita cesty)
❌ meteorologické podmínky (protivítr, extrémní teploty)
Okolnosti, které naopak můžeme aktivně ovlivnit jsou:
✅ styl jízdy, její plynulost
✅ intenzita šlapání (ideální frekvence 50–60 rpm)
✅ správné a včasné řazení – před stoupáním přeřadit o 2 až 3 rychlostní stupně „lehčí” převod než při jízdě po rovině, stejně tak při rozjezdu pomůže snížit spotřebu energie při zachování výkonu/podpory
✅ četnost rozjezdů (energetická spotřeba systému je nejvyšší právě při rozjezdu)
✅ technický stav elektrokola – typ plášťů v závislosti na terénu, huštění plášťů, stav ložisek i seřízení brzd…
✅ míra/režim zvolené podpory (ECO, TRAIL, BOOST)
Městské prostředí: testováno cyklistou o hmotnosti 80 kg, při průměrné rychlosti 23 km/h a teplotě 23 °C po zpevněné rovné cestě a silnici. Kadence šlapání 60 rpm.
"Singletrack" prostředí: testováno cyklistou o hmotnosti 80 kg, při průměrné rychlosti 25 km/h a teplotě 23 °C, po singletrackovým okruhu délce 3 400 m, převýšení 150 m, průměrný sklon stoupání 8,1 %, maximální sklon stoupání 16,7 %. Kadence šlapání 60 rpm.
| MOTOR | SHIMANO Steps E-600, 250 W |
| BATERIE | SHIMANO EN806 Li-lon, 36 V, 17,5 Ah, 630 Wh |
| DISPLAY | SHIMANO Steps EN610, LCD |
|
|
|
| RÁM | double butted hydroformní dural 6061 29" (integrovaná baterie) |
| PŘEDNÍ VIDLICE | RST F1RST 110-15 Air vzduchová, uzamykatelná, 1.5" tapered sloupek, zdvih 120 mm |
| HLAVOVÉ SLOŽENÍ | PRESTINE Integrované 1,5" |
| PŘEVODNÍK | SHIMANO Steps EN-600, 38 zubů, 170/175 mm kliky |
| STŘEDOVÉ SLOŽENÍ | SHIMANO Steps |
| MĚNIČ | SHIMANO Cues 6000 |
| ŘAZENÍ | SHIMANO Cues 6000, 11 rychlostí |
| VÍCEKOLEČKO | SHIMANO CS-LG400-11 kolo, 11-50 zubů |
| ŘETĚZ | KMC eGlide |
| PŘEDNÍ NÁBOJ | QUANDO 15×110 mm přední pevná osa, 32 děr |
| ZADNÍ NÁBOJ | QUANDO 12×148 mm zadní pevná osa, 32 děr |
| BRZDY | TRP Slate EVO čtyřpístkové, kotoučové hydraulické 180 mm |
| BRZDOVÉ PÁKY | TRP Slate EVO |
| RÁFKY | AUTHOR E-Krypton 27,5, 32 děr |
| PAPRSKY | nerez ocel, 2,2 mm |
| PLÁŠTĚ | VITTORIA Barzo G2.0 skládací 27,5"×2.25" |
| PEDÁLY | HT platformové |
| ŘIDÍTKA | AUTHOR 15 mm, šíře 740/760 mm |
| GRIPY | AUTHOR tvrzená pěna |
| PŘEDSTAVEC | AUTHOR dural |
| SEDLOVKA | AUTHOR dural, průměr 30,9 mm |
| OBJÍMKA | AUTHOR, průměr 34,9 mm |
| SEDLO | AUTHOR E-Donna |
| POČET RYCHLOSTÍ | 11 |
| HMOTNOST | 23,4 kg / 17" |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Elektrokola |
|---|---|
| EAN: | 8590816086289 |
| Typ kola: | MTB 27,5 |
| Pohlaví: | dámské |
| Výrobce motoru: | Shimano |
| Kapacita baterie: | 600-630 Wh |
| Modelový rok: | 2025, 2026 |
| Výrobní společnost : | Universe Agency s.r.o. |
|---|---|
| Adresa : | Botičská 419/2, Nové Město (Praha 2), 128 00 Praha |
| E-mail : | info@author.cz |




