Elektrokolo AUTHOR Empire 2025-26 šedá-limeta
Kód: 01232509-28-18 01232509-28-20 Zvolte variantuSouvisející produkty
Detailní popis produktu
Author Empire z kategorie elektrokol E-CROSS 29. Tato kategorie vychází z požadavku doby o větší komfort při běžné jízdě i mimo silnici a popularitu 29" kol. Všechny modely E-CROSS 29 mají zdvih odpružených vidlic 80 mm. Model těží z mnohaletých zkušeností značky s konstrukcí klasických krosových kol a díky elektropohonu posunuje hranice jejich možností na novou úroveň. Nová pohodlná geometrie, vzduchová vidlice a kvalitní komponenty jsou doplněny tichým a spolehlivým japonským systémem Shimano STEPS. Na rámu je 2× zeslabovaný hydroformní dural s plně integrovaným elektrosystémem a vnitřním vedením hadiček a bovdenů. Velký displej s dálkovým ovládáním umožňuje jednoduše nastavit jednotlivé jízdní režimy a nabízí všechny funkce cyklocomputeru. Zapínání a vypínání usnadňuje samostatný vypínač integrovaný do horní rámové trubky. Lehká vidlice RST má široké možnosti nastavení. Změna převodů je v režii nové sportovní sady Shimano Cues s 10 rychlostmi. Hydraulické kotoučové brzdy Tektro jsou zárukou bezpečného zpomalení za všech podmínek. Díky úspornému motoru, citlivě dávkované dopomoci a relativně velmi nízké hmotnosti nabídne překvapivě velký dojezd. Nechybí samozřejmě možnost doplnit vybavení o blatníky, nosič a různé typy brašen.
📢 Maximální dojezd elektrokola s podporou ovlivňuje kromě volby systému pohonu (motor + baterie) mnoho dalších okolností. Některé jsou dány a některé můžeme naopak ovlivnit a dojezd s podporou tak výrazně prodloužit.
Mezi dané okolnosti patří:
❌ hmotnost cyklisty
❌ povaha terénu (výškový profil, kvalita cesty)
❌ meteorologické podmínky (protivítr, extrémní teploty)
Okolnosti, které naopak můžeme aktivně ovlivnit jsou:
✅ styl jízdy, její plynulost
✅ intenzita šlapání (ideální frekvence 50–60 rpm)
✅ správné a včasné řazení – před stoupáním přeřadit o 2 až 3 rychlostní stupně „lehčí” převod než při jízdě po rovině, stejně tak při rozjezdu pomůže snížit spotřebu energie při zachování výkonu/podpory
✅ četnost rozjezdů (energetická spotřeba systému je nejvyšší právě při rozjezdu)
✅ technický stav elektrokola – typ plášťů v závislosti na terénu, huštění plášťů, stav ložisek i seřízení brzd…
✅ míra/režim zvolené podpory (ECO, TRAIL, BOOST)
Městské prostředí: testováno cyklistou o hmotnosti 80 kg, při průměrné rychlosti 23 km/h a teplotě 23 °C po zpevněné rovné cestě a silnici. Kadence šlapání 60 rpm.
| MOTOR | SHIMANO Steps E-6100, 250 W |
| BATERIE | SHIMANO E-8035 Li-Ion, 36 V, 14 Ah (504 Wh) |
| DISPLAY | SHIMANO Steps E-7000, LCD |
| DOJEZD | až 216 km |
| RÁM | hydroformní dural 6061 29", double butted |
| PŘEDNÍ VIDLICE | RST ViV Air TnL, vzduchová, uzamykatelná, zdvih 80 mm |
| HLAVOVÉ SLOŽENÍ | PRESTINE Integrované 1,5" tapered |
| PŘEVODNÍK | SHIMANO Steps E-6100, 38 zubů, 170/175 mm kliky |
| STŘEDOVÉ SLOŽENÍ | SHIMANO Steps |
| MĚNIČ | SHIMANO Cues 6000 |
| ŘAZENÍ | SHIMANO Cues 6000, 10 rychlostí |
| VÍCEKOLEČKO | SHIMANO CS-LG400-10 kolo, 11-48 zubů |
| ŘETĚZ | KMC eGlide |
| NÁBOJE | AUTHOR Xenon, 32 děr |
| BRZDY | TEKTRO HD-M530 kotoučové hydraulické, průměr 180 mm |
| BRZDOVÉ PÁKY | TEKTRO HD-M530 |
| RÁFKY | AUTHOR Xenon 29, 32 děr |
| PAPRSKY | nerez ocel, průměr 2,2 mm |
| PLÁŠTĚ | AUTHOR Speed Master 29 × 1,75" |
| PEDÁLY | HT platformové |
| ŘIDÍTKA | AUTHOR, délka 700/720 mm |
| GRIPY | AUTHOR Pro Lock |
| PŘEDSTAVEC | AUTHOR dural |
| SEDLOVKA | AUTHOR dural, průměr 27,2 mm |
| OBJÍMKA | AUTHOR, průměr 31,8 mm |
| SEDLO | AUTHOR Sphere Gel |
| POČET RYCHLOSTÍ | 10 |
| VÁHA | 21,9 kg / 20" |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Elektrokola |
|---|---|
| EAN: | Zvolte variantu |
| Typ kola: | KROS + TREK |
| Pohlaví: | pánské |
| Výrobce motoru: | Shimano |
| Kapacita baterie: | 500-504 Wh |
| Modelový rok: | 2025, 2026 |
| Výrobní společnost : | Universe Agency s.r.o. |
|---|---|
| Adresa : | Botičská 419/2, Nové Město (Praha 2), 128 00 Praha |
| E-mail : | info@author.cz |




